Insitný maliar - Naive artist


Biografia

 

                 Miro Vladár sa narodil 24. 8. 1951 v Martine. V roku 1975 ukončil Technickú univerzitu vo Zvolene a pracoval vo viacerých drevárskych a nábytkárskych podnikoch. Maľovať začal v roku 1981, kedy sa aj stal členom klubu amatérskych výtvarníkov v Martine. Je autodidakt - samouk. Maľuje olejovými farbami. Vo svojich obrazoch sa vracia do spomienok na detstvo prežité na dedine (Portfolio 1981-2014). Druhou jeho maliarskou témou je staré banícke mestečko Banská Štiavnica, ktoré často navštevuje a inšpiruje sa jeho krásou.
Miro Vladár sa zúčastnil 33 skupinových výstav a usporiadal 7 samostatných výstav. Získal niekoľko ocenení na pravidelných krajských a celoslovenských súťažiach amatérskej výtvarnej tvorby.                  

                  Tvorba odzrkadľuje šťastie a pohodu, ktorá pochádza z detstva prežitého na dedine v blízkosti prírody. Preto sa často vracia k téme spomienok, do ríše snenia, detských rozprávok a hier. Na obrazoch dominuje sýta čistá farebnosť a naivný prejav.  
    

 

 Agora Gallery Logo
Agora Gallery
Contemporary art gallery established 1984, located at the center of the New York Chelsea fine art galleries district. Art consulting services are provided to corporate and private art collectors. Collective exhibitions feature diverse contemporary art of various genres including painting, drawing, sculpture, photography and mixed media. Artist portfolios are reviewed.